Do třetice...

26. května 2014 v 20:53 | LiPo |  Aktuality
Je nepsaným pravidlem, že první článek na novém blogu má vyznívat optimisticky a že jeho smyslem je především všechny poprvé přivítat. Já jsem bohužel vzhledem k určitým okolnostem, o kterých se dále rozepisuji, nucen toto pravidlo porušit. Hned na začátku však říkám, že tím rozhodně nechci své případné čtenáře odradit, ba právě naopak.


Můj blogový život byl kdysi velmi bohatý. Kromě různých dětských pokusů, spíš jakýchsi parodií na blogy, po nichž už naštěstí není na internetu žádná stopa, se mi povedlo kdysi vytvořit dva blogy, na které nikdy nezapomenu. První z nich byl svého času hodně známý a navštěvovaný, dokonce se o něm objevila zmínka na blog.blog.cz. V té době však byl už spíše v úpadku a ani nečekaný úspěch spojený s náhlou velkou vlnou zájmu jej nevzkřísil. Druhý z nich jsem pak velice hloupě pohřbil dřív, než se stačil alespoň trochu rozjet.

To, jak jsem s oběma těmito blogy naložil, jsem si později velice vyčítal a vyčítám si to neustále. Ve své době jsem měl určitou pevnou základnu čtenářů a existovala také určitá skupina blogů, které jsem rád navštěvoval. Dnes, po bezmála třech letech, kdy jsem se rozhodl k blogování vrátit, zjišťuji, že "stará parta" se už dávno rozpadla; spousta z mých dříve oblíbených autorů je už neaktivní nebo je jejich blog už zrušený. Je mi tedy jasné, že to už nebude (a ani nemůže být) návrat do stejných kolejí. Ten rozjetý vlak mi zkrátka dávno ujel a bohužel už do něj nikdy nenaskočím. Přesto jsem se však rozhodl, že to zkusím - že to celé znovu zkusím a budu se jednak snažit zachránit, co se dá, druhak začít znovu, úplně od začátku.

Pokud se stane, že někdo, kdo do těchto končin zabloudí, náhodou bude znát adresy mých bývalých blogů, moc ho prosím, aby je zde nikde neuváděl. Kdo je znal, ví, o které blogy se jedná, kdo je neznal, znát je nemusí. Důležité je, že jsem opět tady a doufám, že tu opět budu dlouho. Už nikdy ale nechci, tak jak jsem to často dělal dříve, přikládat blogu větší význam než svému skutečnému životu. Pokud tedy kdykoliv pocítím, že kvůli své internetové existenci zanedbávám tu normální, končím znovu, a to definitivně. A tentokrát mě to vůbec mrzet nebude.

Tímto jsem se tedy vyrovnal se svou minulostí a od tohoto okamžiku se do ní přestávám ohlížet. Přeji si, aby se mi na tomto blogu alespoň trochu dařilo a abych ho nemusel opouštět, alespoň ne příliš brzy. Říká se "do třetice všeho dobrého i zlého", budu se tedy snažit doufat jen v to dobré.

Váš LiPo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nass Wraithomilná neb Holoubek Nass Wraithomilná neb Holoubek | E-mail | Web | 27. května 2014 v 15:25 | Reagovat

Zdravím tě opět u nás ve vodách internetových. :)
Když ses ozval na mém blogu, mile mne překvapilo, že jsi stále mezi námi. Během těch několika let jsem se na tvůj blog ještě několikrát vrátil, zda náhodou nenaleznu nějaký nový článek. Také jsem pozoroval ostatní odpadlíky, proto mne též těší aspoň tvůj návrat. :)

Nicméně každý si tím musíme projít a myslím, že pokud odpadnutí proběhne v duchu objevení krásy skutečného života, pak to rozhodně stojí za to. :)

2 LiPo LiPo | Web | 28. května 2014 v 9:05 | Reagovat

[1]: Děkuji za příjemné přivítání. :-).
Když jsem přišel na tvůj blog, potěšilo mne, že je jako jeden z mála z mých oblíbených stále aktivní. Ale třeba se jednou vrátí i ostatní, jen jim to bude nějakou dobu trvat (koneckonců, mně to trvalo skoro tři roky :-D). V každém případě doufám, že teď na blogu zase nějaký čas vydržím a že to bude dlouho. :-)

3 Kája Kája | E-mail | Web | 30. května 2014 v 16:38 | Reagovat

Vítej!!!

4 LiPo LiPo | Web | 30. května 2014 v 20:17 | Reagovat

[3]: Rovněž děkuji; i tvůj blog patří do té titěrné skupinky z mých oblíbených, u kterých jsem se poté, co jsem na ně po letech zavítal, mohl radovat, že to jejich autoři ještě "nezapíchli" :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Nechť každý ten, kdo opováží se z tohoto blogu cokoli okopírovati, trpce zpytuje svědomí své, neb strašlivé útrapy jej neminou! Rovněž tak reklamy psáti zde zakázáno jest, pročež taková stvoření drzá, rozumem chudá, náležitý trest zajisté postihne!