Jiřičky za oknem

6. června 2014 v 10:23 | LiPo |  Deníček
Začaly se u nás usidlovat asi před čtrnácti dny. A od té doby se snaží vytvořit si za oknem v ložnici své hnízdečko lásky.Jejich čiříkání je nezaměnitelné. Jsou naprosto neúnavné - dokážou člověka vzbudit už ve čtyři hodiny ráno. Občas sice na jeden nebo dva dny zmizí, ale následně se s novým elánem opět vracejí a pokračují ve stavbě svého příbytku. U sousedů, kteří bydlí pod námi, už se jim to skoro podařilo; u nás jsou zatím stále víceméně na začátku. Pracují ovšem velice intenzivně.

Už brzy jim ale odzvoní. Máma se chystá jejich snažení překazit a zárodek nového hnízda zlikvidovat. Prý jen zaneřáďují parapet, prý je nemožné okno neustále čistit od výkalů. Jsou prostě na obtíž a tečka.

Jenže pokud by se každý, u nějž se tito houževnatí ptáčkové chystají usadit, rozhodl "vetřelce" vystrnadit, kde potom založí rodinu? Na venkově, tam mají - prosím - stodoly, různé kůlny a jiná hospodářská stavení, kde nemůže hnízdo vadit. Ovšem kam se mají snaživí opeřenci uchýlit ve městě, neřku-li na sídlišti? Ať se usídlí kdekoliv, všude budou na obtíž, všude budou vyháněni. Jistě - řekne si každý - vždyť co na tom, že pár jakýchsi jiřiček možná letos nestihne vychovat mladé, hlavně když MY budeme mít čisté okno!

Jsem přecitlivělý?
Já vím, že jsem. Vždyť jsou to přece jenom nějací bezvýznamní, otravní ptáci, zatímco my lidé, páni tvorstva, si přece můžeme dělat, co chceme.
Nebo ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kája Kája | Web | 6. června 2014 v 13:05 | Reagovat

Mám ráda jiřičky, jsou takové znamení, že už je fakt jaro. Osobně bych jim v hnízdění nebránila, bohužel po opravě paneláku máme na dírách mřížky, takže u nás nemají kde :(

2 LiPo LiPo | Web | 6. června 2014 v 15:07 | Reagovat

[1]: Já je také nechci vyhánět. Možná zkusím ještě jednou promluvit s mámou a třeba si je prosadím :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Nechť každý ten, kdo opováží se z tohoto blogu cokoli okopírovati, trpce zpytuje svědomí své, neb strašlivé útrapy jej neminou! Rovněž tak reklamy psáti zde zakázáno jest, pročež taková stvoření drzá, rozumem chudá, náležitý trest zajisté postihne!