Už se vám někdy stalo, že jste se kopli kolenem do čela?

9. července 2014 v 18:33 | LiPo |  Psáno životem
To si tak sedím v obýváku na sedačce, nohy mám na spodní desce pojízdného stolku a jím tatranku. Najednou mi ale odpadne obzvlášť velký drobek a zakutálí se pod stolek. Zvedám nohy, abych mohl stolek odsunout, zároveň se prudce shýbnu dolů a -

Každopádně to však není zdaleka první kuriózní nehoda, která se mi stala. Příhod v podobném duchu jsem už zažil víc. O ty nejzvláštnější se s vámi podělím.


I. ZARUČENĚ PRAVDIVÉ VYPRÁVĚNÍ O POŠLAPANÉM PRSTĚ
Začnu něčím vcelku nevinným. Jistě vám už někdy někdo šlápl na nohu - při troše (ne)štěstí jste si na ni možná šlápli sami - tou druhou nohou. Ale povedlo se vám to někdy tou stejnou?
Jistě, vypadá to, že je to technicky nemožné, ovšem můj případ je přímým důkazem toho, že všechno jde, když se chce (a občas i když se nechce) :-). Zkrátka a dobře, když jsem tehdy před pár lety v létě běžel s bosýma nohama, obutýma jen v sandálech, naproti tátovi k autu, v jednom momentě mi povolil suchý zip. Následkem toho mi noha vyklouzla ze sandálu a prsty, které najednou nebyly ničím svázané, se v té chviličce před došlápnutím holou nohou na holou asfaltku stihly zamotat tak důkladně, že jsem plnou váhu svého pravého chodidla zcela neočekávaně přenesl na pravý malíček.

II. ZARUČENĚ PRAVDIVÉ VYPRÁVĚNÍ O BAZÉNOVÉM SKOROUTOPENCI
Opět letní příhoda - ovšem už poněkud staršího data (zhruba 10? let stará). Návštěva u jedněch známých. Zahrada. Bazén. Já.
Vody bylo už nad pás, ale po prsa ještě rozhodně ne. Poté, co jsem asi deset minut strategicky obhlížel terén (čti chodil v bludných kruzích kolem dokola bazénu - chvíli na jednu, chvíli opět na druhou stranu, neustále se přichytávaje okraje), jsem se rozhodl pro trochu adrenalinu a se záměrem skočit jsem vylezl na schůdky - přesněji řečeno na první schůdek ode dna bazénu, tedy na ten nejnižší. Co ovšem následovalo po odrazu, se dá jen těžko popsat. Vzhledem k tomu, že jsem byl (a neustále jsem) velice muší váhy, se voda v bazénu rozhodla, že si se mnou trochu pohraje. Napřed mi ukázala, jaké je to na dně - a hned zas nad hladinou - a na dně - a nad hladinou - a na dně...
Inu, kdyby mě tehdy máma nevytáhla, asi by tenhle blog nikdy nemohl vzniknout. Ovšem spolykat tolik andělíčků v zahradním bazéně, ve kterém je hladina vody sotva metr vysoko, to už chce přeci jen určitý talent...

III. ZARUČENĚ PRAVDIVÉ VYPRÁVĚNÍ O NÁSLEDCÍCH "DROBNÉHO ÚRAZU"
Tentokrát se jedná o příhodu podzimní, ovšem rovněž už několik let starou. Při volejbale se mi povedlo zlomit si prsteníček na levé ruce, následkem čehož jsem vyfasoval na tři týdny sádru. Tím ovšem všechno teprve začalo.
Samotný prsteníček se dokonale zhojil, problémy ale postupně začaly dělat dva sousední prsty - a sice prostředníček a ukazovák. Bezprostředně po úrazu se zdály být zcela v pořádku, totéž se však o nich rozhodně nedalo říct později. Už nevím, kdy přesně se prsty rozstonaly, rozhodně to však bylo v řádu dní až týdnů od úrazu. Zčistajasna oba opuchly a přestaly na nich růst nehty. A nerostly poté téměř rok. Moje ošetřující lékařka tehdy prohlásila, že s takovým případem se ještě nesetkala, přičemž si dodnes nejsem jistý, jestli tím myslela moje prsty, nebo mě samotného.
Nejlépe se tehdy ovšem zachovala pojišťovna, která prohlásila, že se jedná "pouze o drobný úraz", a jakoukoliv finanční kompenzaci rázně odmítla.

Ufffff... To bylo vyčerpávající :-).
...
Proč se mi u žádného článku nepovede vymyslet uspokojivý závěr?
Mimochodem - co vy a vaše zkušenosti s kuriózními nehodami a úrazy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Holoubek Holoubek | E-mail | Web | 9. července 2014 v 19:07 | Reagovat

Co se týče kolene a hlavy - tedy v mém případě běháku a zobáčku, o tom jsem již jednou psal. Přivodil jsem si tím nejen dvojití monokl, ale navíc i zánět dutin. :-D

2 Holoubek Holoubek | E-mail | Web | 9. července 2014 v 19:07 | Reagovat

[1]: *dvojitý. Chjo chjo...

3 Kája Kája | Web | 10. července 2014 v 7:43 | Reagovat

Nic kuriózního se mi asi nestalo. Jsem talent na kotníky, takže jsem schopna si za různých okolností s ničeho nic tak trochu zvrtnout. Dokonce i v pohorkách. Neumím správně našlapovat :D
Brrr já to říkám pořád, že volejbal je zlo!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Nechť každý ten, kdo opováží se z tohoto blogu cokoli okopírovati, trpce zpytuje svědomí své, neb strašlivé útrapy jej neminou! Rovněž tak reklamy psáti zde zakázáno jest, pročež taková stvoření drzá, rozumem chudá, náležitý trest zajisté postihne!