Srpen 2014

V trávě

26. srpna 2014 v 19:52 | LiPo |  Vyfotografováno
Prázdniny na chalupě jsou skvělá věc. Vážně, často si to tam užiju ještě víc, než kdybych trávil volno v nějaké turistické destinaci. Pohoda, klid a oproti panelákovému bytu rozhodně větší míra soukromí. A navíc bez internetu. Ano, bez internetu, který mne kdykoliv, kdy k němu mám přístup, šíleně okrádá o čas, ovšem když o něj na pár dní přijdu, vůbec mi nechybí.

V tomto článku vám představím krátkou sérii fotografií, které vznikly během uplynulých dní. Jsou to téměř všechno detaily; něco, co se alespoň trochu podobá makrozáběru, tu najdete jen jednou. Pokusil jsem se zachytit především chalupovou květenu, v trávě to však neskutečně žije, takže se potkáme i s nějakým tím hmyzem.

Plácám páté přes deváté

11. srpna 2014 v 15:16 | LiPo |  Zábava
V poslední době trávím hodně času programováním jedněch internetových stránek. Nedávno jsem se konečně dopatlal k celkovému vzhledu - to ale teď není důležité. Důležité je, že k tomu, abych měl představu, jak stránky vypadají, je třeba, aby byl na nich nějaký text. Jenže - zkuste si jen tak vycucat z prstu něco, co bude dostatečně dlouhé na to, aby to splnilo daný účel! Až donedávna jsem používal vycpávku typu "...bla bla bla nevím co psát bla bla bla...", která však přeci jen nepůsobí jako skutečný text stránky. Proto jsem se rozhodl, že popustím uzdu fantazii...
Nechť každý ten, kdo opováží se z tohoto blogu cokoli okopírovati, trpce zpytuje svědomí své, neb strašlivé útrapy jej neminou! Rovněž tak reklamy psáti zde zakázáno jest, pročež taková stvoření drzá, rozumem chudá, náležitý trest zajisté postihne!