Plácám páté přes deváté

11. srpna 2014 v 15:16 | LiPo |  Zábava
V poslední době trávím hodně času programováním jedněch internetových stránek. Nedávno jsem se konečně dopatlal k celkovému vzhledu - to ale teď není důležité. Důležité je, že k tomu, abych měl představu, jak stránky vypadají, je třeba, aby byl na nich nějaký text. Jenže - zkuste si jen tak vycucat z prstu něco, co bude dostatečně dlouhé na to, aby to splnilo daný účel! Až donedávna jsem používal vycpávku typu "...bla bla bla nevím co psát bla bla bla...", která však přeci jen nepůsobí jako skutečný text stránky. Proto jsem se rozhodl, že popustím uzdu fantazii...


Přesněji řečeno - uzdu fantazii jsem nepopustil, ale zcela povolil. Vzhledem k tomu, že vymýšlení smysluplného textu mi přeci jen nějakou tu minutu zabere (a při takové činnosti jako programování je to dost otravné), rozhodl jsem se, že vymyslím text nesmysluplný. Začal jsem prostě psát a psal jsem, aniž bych věděl, co z toho vznikne. Proud svých myšlenek jsem nijak racionálně nekontroloval a věty jsem skládal vždy z prvních slov, která mě napadla. O podobě výsledného textu jsem tak neměl ponětí. Když se mi pak zdálo, že text už je dost dlouhý, ukončil jsem posledními pár slovy právě rozepsanou větu a teprve teď jsem si mohl přečíst výsledek. A ten výsledek byl pro mě natolik odzbrojující, že jsem se rozhodl, že si ho nemůžu nechat pro sebe:

"Stránka. Dostatečně dlouhý text na to, aby se dalo usuzovat, jak se celá stránka chová. Už nevím, co bych psal, ale něco prostě napsat musím, tak budu něco plácat blá blá blá blá blá, kyselina sírová a metro do Poděbrad nikdy neprojede srdceryvným autobusem, protože je nejlepší šprt, aby se konečně našel v krásné pouti na rozpálené plechové střeše, kde sedí Voříšek a čte Televizní noviny v žirafě.
Teď ovšem udělám nový odstavec a budu královna Žofie II. na krásném modrém Dunaji, kde se vznáší průzračné prase v texaskách a lechtá kozu pod bradou na pupku. Jenže v tělocvičně byla tramvaj, která nevěděla, kolik je hodin a nechtěla odletět do Mexika."

Přísahám na svou čest, že tento text nevznikl pod vlivem žádné omamné látky a že bych do sebe žádné takové svinstvo nikdy nenacpal!

Dá se říct, že jsem po tomto dni našel novou zábavu. Zjistil jsem totiž, že se tímhle stylem psaní skvěle čistí mozek.

"Protože chci absolutní něco, co nemůžu určitě odkopnout, tak dám na cestu knoflík značky Benzina, jenž svatosvatě naklonuje smradlavou svačinu. Ale odstavné nádraží se braní, neboť nemá ani jednu korunu na rohlík."

Pardon, v mém mozku už byl zase nepořádek ;-). Ale nebojte, mé blogové články budou nadále zcela normální.
Mimochodem - co že jsem to vlastně napsal?
...
Hm...
Tuší někdo, kde se tam vzalo to odstavné nádraží?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bitxia bitxia | Web | 20. srpna 2014 v 8:41 | Reagovat

no užij si to se svou hlavou :D ta moje se asi nikdy neuvolní natolik, aby psala top co ty, i když to tam někde určitě taky je :D

Jinak.. proč nezkusit klasický text Lorem Ipsum? :)

2 Lokusta Lokusta | E-mail | Web | 21. srpna 2014 v 11:30 | Reagovat

Dovolím si citovať: "Lorem Ipsum je fiktívny text, používaný pri návrhu tlačovín a typografie." To znamená, že sa používa aj na webových stránkach. Tento tvoj pokus je vkutku fascinujúci, len mierne rozptyľujúci a nie som si istá, čo si potencionálny návštevník pomyslí o autorovi. :D

3 LiPo LiPo | Web | 27. srpna 2014 v 15:25 | Reagovat

Jasně, Lorem Ipsum je taky možnost. Asi to začnu praktikovat :-).

[2]: Stránky v tomhle stavu bych samozřejmě na internet nedal. :-D  Veškeré tyto pokusy probíhají pouze v mém počítači, potenciální návštěvníci uvidí až finální podobu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Nechť každý ten, kdo opováží se z tohoto blogu cokoli okopírovati, trpce zpytuje svědomí své, neb strašlivé útrapy jej neminou! Rovněž tak reklamy psáti zde zakázáno jest, pročež taková stvoření drzá, rozumem chudá, náležitý trest zajisté postihne!