V trávě

26. srpna 2014 v 19:52 | LiPo |  Vyfotografováno
Prázdniny na chalupě jsou skvělá věc. Vážně, často si to tam užiju ještě víc, než kdybych trávil volno v nějaké turistické destinaci. Pohoda, klid a oproti panelákovému bytu rozhodně větší míra soukromí. A navíc bez internetu. Ano, bez internetu, který mne kdykoliv, kdy k němu mám přístup, šíleně okrádá o čas, ovšem když o něj na pár dní přijdu, vůbec mi nechybí.

V tomto článku vám představím krátkou sérii fotografií, které vznikly během uplynulých dní. Jsou to téměř všechno detaily; něco, co se alespoň trochu podobá makrozáběru, tu najdete jen jednou. Pokusil jsem se zachytit především chalupovou květenu, v trávě to však neskutečně žije, takže se potkáme i s nějakým tím hmyzem.


Bohužel nejsem ani botanik ani zoolog, takže v některých případech ani netuším, co jsem to vlastně vyfotografoval :-). Pokud by se mezi vámi našel někdo, kdo je odborně znalejší než já, budu rozhodně vděčný za menší faktografickou výpomoc.

Tak třeba hned u této kytičky si bohužel nevím rady s názvem. Po zahradě jich ovšem rostlo spousta.

Včelka v plné píli.

Lučními kobylkami se to v trávě jen hemžilo. Hnědý koník pózoval celkem ochotně...

...ten zelený se však přede mnou dlouho skrýval. Když se konečně ukázal, vypadal překvapeně :-).

Je, či není tel? Jistěže jetel! :-)

Tři generace pampelišky.

Nějaký další hmyzák. :-)

Dole u potoka rostl svlačec...

...ovšem nejen on. Copak je tohle? Vlaštovičník nebo pryskyřník?

Kolik je těch kvítků? Padesát? Sto? Nebo víc? A co je to vůbec za rostlinku? Sedmikráska to není, i když je jí podobná...

Mušica zelenica na něcojakosedmikrásce.

Závěrečná fotografie. Výřez z ní od dnešního dne slouží jako nové záhlaví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bitxia Bitxia | Web | 27. srpna 2014 v 15:58 | Reagovat

ta fialová je kakost luční a žlutá je určitě vlastovičník :) a to.. heřmánkovitěsedmiskavitěrmenovitá rostlina mi je podivná a tamto pampeliška nebude :D.... jinak pěkný fotky :) už bych se taky měla zase vydat někam do přírody... ta vůně trávy a cvrlikání...
a taky přes prázdniny nějak nečtu.. člověka to pak štve, když vidí kolik toho chtěl přečíst a pak skutek utek :/ (teď jsem to počítala, tak jsem na 9 a to jenom kvůli jedný sérii, co měla 6 dílů a já potřebovala vědět jak to dopadne :D )

2 Bitxia Bitxia | Web | 27. srpna 2014 v 16:13 | Reagovat

A co se týče anglických knih, tak vím, že jsem si v knihovně jednou půjčovala nějaké a ty měli zlehčenou úroveň... vydával to Oxford nebo Cambridge a byly i namluvený k tomu... byly tam asi jenom ty klasiky... vím, že jsem tenkrát měla A tale of two cities a Frankensteina :D ani jedno jem nedočetla, ale to nevadí.. :D
(tak už jsem se podívala na čtenářovo konto.... Oxford : Oxford university press, 2000.. vím, že mi tenkrát knihovnice říkala, že jim to někdo dal....)
Ale vím, že němči mají nějaké knihy rovnou zlehčené deutsch als fremdsprache nebo tak něco.. tak by angličani mohli mít obdobu toho... :D  A malej princ v aj (podle prvních 2 stránek) je taky lehkej...
Já si třeba tu knížku čtu na kindlu.. stačilo si stáhnout slovník a jde to krásně :) jenom si naklikám čemu nerozumím a hned se to přeloží :) strašně málokrát se mi stalo, že by to slovíčko se nedalo přeložit (a když se tak stane, tak je i seznam s googlem někde :D )

3 Kája Kája | Web | 16. září 2014 v 7:10 | Reagovat

Pampeliška to je, ale ne lékařská, kterou všichni dobře známe, nýbrž srstnatá. To bílé bude asi hvězdník roční.

Nejlepší je kobylka ze předu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Nechť každý ten, kdo opováží se z tohoto blogu cokoli okopírovati, trpce zpytuje svědomí své, neb strašlivé útrapy jej neminou! Rovněž tak reklamy psáti zde zakázáno jest, pročež taková stvoření drzá, rozumem chudá, náležitý trest zajisté postihne!