Září 2014

Rozdíl mezi osobností a celebritou

21. září 2014 v 14:54 | LiPo |  Úvahy a názory
Slova osobnost a celebrita bývají v dnešní době používána v prakticky stejném významu. Když pomineme psychologické hledisko, které chápe slovo osobnost poněkud odlišným způsobem, lze oběma uvedenými výrazy označit slavného nebo známého člověka. Já ovšem cítím mezi těmito dvěma označními určitý rozdíl - a právě o svůj názor na tuto problematiku bych se s vámi dnes rád podělil.

Vlastenecké potřeby

11. září 2014 v 17:49 | LiPo |  Deníček
Stává se vám někdy, že si chcete koupit nějakou věc, a přitom vůbec netušíte, kde se taková věc prodává, případně jestli taková vůbec existuje? Pokud ano, čtěte dál, pokud ne, tak čtěte taky!

Bratislava v kostce

2. září 2014 v 18:07 | LiPo |  Vyfotografováno
Letos jsem s rodiči poprvé vycestoval do zahraničí. Ne že bych dříve neměl možnost, ale zkrátka jsem nechtěl. Vytáčí mě totiž lidé, kteří se každoročně po prázdninách chlubí, že byli na Ibize, v Thajsku, na Novém Zélandu nebo nevím kde, a přitom jejich cesty do Prahy či Brna by se daly spočítat na prstech jedné ruky, v životě nenavštívili Šumavu, nikdy neviděli na vlastní oči žádnou českou památku UNESCO a podobně. Jelikož jsem však toto léto uznal, že je čas začít poznávat i svět za hranicemi naší vlasti, vyškemral jsem si (pro začátek) třídenní dovolenou na Slovensku. A stálo to za to!
Nechť každý ten, kdo opováží se z tohoto blogu cokoli okopírovati, trpce zpytuje svědomí své, neb strašlivé útrapy jej neminou! Rovněž tak reklamy psáti zde zakázáno jest, pročež taková stvoření drzá, rozumem chudá, náležitý trest zajisté postihne!