Vlastenecké potřeby

11. září 2014 v 17:49 | LiPo |  Deníček
Stává se vám někdy, že si chcete koupit nějakou věc, a přitom vůbec netušíte, kde se taková věc prodává, případně jestli taková vůbec existuje? Pokud ano, čtěte dál, pokud ne, tak čtěte taky!


Myslím, že o sobě můžu tvrdit, že jsem vlastenec. Jsem hrdý na to, že jsem Čech, jsem hrdý na naši historii, na krásy naší krajiny, na náš jazyk, na tu spoustu historicky významných českých osobností. 28.říjen je pro mě jakožto den vzniku 1.republiky skutečným svátkem, rozhodně o něm neuvažuji jen jako o "dni, kdy máme volno". Občas zatoužím své národní cítění dát i nějakým způsobem najevo, proto mě už několikrát napadlo, abych právě onoho 28.října vyvěsil z balkónu českou vlajku. No jo, jenže balkón sice mám, něco na uchycení vlajky by se snad také našlo, ovšem - kde vzít tu vlajku? Namalovat si pastelkami papírovou, to je tak pro zesměšnění. Musí přece existovat nějaký obchod, kde by se taková věc dala pořídit! Chovatelské potřeby nebo hospodářské potřeby jsou pomalu na každém rohu; myslíte, že by mohlo existovat něco takového, jako vlastenecké potřeby? :-D

Trochu jiného rázu je další předmět, který bych si sice velice rád pořídil, ale zatím jsem ho nikdy nikde neobjevil. Myslím, že už jsem to tu někde psal, ale jsem velký fanoušek MHD a zároveň odpůrce nadměrného automobilového provozu. Doslova mě vytáčí lidé, kteří jezdí autem i tam, kam se dá pohodlně dojít pěšky, případně dojet autobusem / vlakem / tramvají / trolejbusem / metrem / etc. Nejen, že jsou kvůli tomu zbytečně ucpané silnice, ale navíc se tím zvyšuje spotřeba nafty a do vzduchu také uniká více výfukových plynů. Proto si již delší dobu plánuji koupit a také náležitě nosit náprsní odznáček s nápisem JEZDÍM HROMADNOU DOPRAVOU - ŠETŘÍM ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ. Budu si ho ovšem zřejmě muset nechat vyrobit na zakázku, protože podobná věc se pravděpodobně nikde neprodává.

Poslední věc, o které se dnes zmíním, opět spadá do odlišné kategorie. Mám jednoho poměrně zvláštního koníčka - rád vyrábím různé věci z tvrdého papíru a kromě různých papírových držátek či kartonové poličky jsem dal dohromady také několik miniaturních domečků, které svým vzhledem připomínají paneláky. Na těchto pidistavbách si dávám zvlášť záležet, problémem je ovšem jejich osvětlení. Rád bych, aby mé výtvory v noci svítily, dosud se mi však nepodařilo sehnat nic, co by bylo pro tento účel vhodné. Světýlka, která bych pořeboval, by měla být tvaru drobného nízkého válce - s výškou maximálně 2 centimetry a poloměrem přibližně 1,5 centimetru; napájet by je měla baterka do hodinek. Zároveň by se při svícení neměla zahřívat, aby nedošlo k požáru. Velice však pochybuji o tom, že popsané předměty vůbec existují, neboť v nabídkách internetových obchodů jsem nic podobného nenašel a jít se zeptat přímo k nám do elektry se mi moc nechce. Řekněte sami - jak byste se jako prodavači koukali na zákazníka, který si jde koupit něco, co je pravděpodobně jen čirý výplod jeho fantazie?

Co vy? Nevíte, jestli by se některý z výše popsaných předmětů dal někde pohodlně pořídit? Nebo snad sami máte na svém dlouhodobém nákupním seznamu něco, s čím si nevíte rady?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Z popsaných předmětů by se mi nejvíce hodil/a/o:

Česká vlajka
Odznáček
Miniaturní světýlko
Všechno
Nic

Komentáře

1 bitxia bitxia | Web | 12. září 2014 v 12:09 | Reagovat

vlajku bych hledala možná tak v praze v suvenýrech :D jinde si myslím, že nebude...
placky.. u nich vím, že kamarádka má doma onen stroj, takže kdybych si řekla, tak ho mám :) na poctu začátku pondělní školy, jsem si musela pořídit placku "Můžu jednoduše jít přímo do Mordoru" :)
a světýlka nevím... v poslední době, když něco hledám, tak jedině na ebayi :)
hodně štěstí :)

2 Kája Kája | Web | 15. září 2014 v 15:09 | Reagovat

Ahoj, ten nápis nahoře mě celkem potěšil... aspoň vidím, že někomu opravdu chybím. Neboj, jednoho dne se vrátím ;) Problém je v tom, že podle předpokladu vyšla najevo moje adresa... Nechci to tady moc rozpitvávat, každopádně to způsobilo větší poprask, než jsem předpokládala, a docela mne to odrovnalo. Proto takové opatření. Ale jak říkám, jsem blogerka tělem i duší, časem na takové starosti zapomenu a vrátím se ;)

3 bitxia bitxia | Web | 15. září 2014 v 19:02 | Reagovat

Taky jsem chtěla chvíli dojíždět, ale naštěstí nebo naneštěstí ani teď nevím jsem se nedostala na onen obor.. dostala jsem se tam na jiný, ale ten mě tak nelákal prostě.. navíc tohle bylo přesně to co jsem chtěla :).. mají tady 2 téměř totožné jenom u toho jednoho (na kterým jsem já) se musím víc snažit, abych se tamtomu víc přiblížila a nemusela mít to druhé zaměření :D

4 Kája Kája | Web | 16. září 2014 v 7:20 | Reagovat

Kde sehnat vlajku, to opravdu nevím. Měl jsi na to myslet před fotbalovým/hokejovým mistrovstvím, tehdy se prodávaly v každém supermarketu :D

5 Introverso Introverso | Web | 20. září 2014 v 9:35 | Reagovat

Kde jsem zmizela? Ále.. potřebovala jsem takovou kratší pauzu, moc dlouho mi to nevydrželo. :D

Jinak co se týče té vlajky, sama jsem se trochu zarazila a... jak už se tady zmiňovalo, jedině tak v nějakých suvenýrech v Praze nebo přes internet, to je jistota.

6 Sarah Sarah | Web | 26. října 2014 v 16:16 | Reagovat

Nad tímhle taky vždycky přemýšlím :-D
Ta vlajka mě opravdu zaráží nejvíc. Nejspíš někdy v Praze v turistickém obchůdku :D

7 Selin Selin | E-mail | Web | 17. listopadu 2014 v 17:12 | Reagovat

Tak musím přiznat, že zrovna dnes mě napadla stejná myšlenka a když jsem zadala do vyhledávače "vlastenecké potřeby", vyskočil mi tento článek :) Napadlo mě vyrazit do ulic, k tomu by se hodila připínací trikolora, nějaké placky, vlajka do ruky a laminovaná červená karta :D ale je svátek, tak asi všude zavřeno :D takže když už zřizovat obchod s vlasteneckými potřebami (třeba ještě vlčí máky pro válečné veterány), tak hlavně aby měl o státních svátcích otevřeno! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Nechť každý ten, kdo opováží se z tohoto blogu cokoli okopírovati, trpce zpytuje svědomí své, neb strašlivé útrapy jej neminou! Rovněž tak reklamy psáti zde zakázáno jest, pročež taková stvoření drzá, rozumem chudá, náležitý trest zajisté postihne!