Únor 2015

Můj život s pyrofobií

21. února 2015 v 10:27 | LiPo |  Ostatní
Fobie, čili chorobné nesmyslné strachy, jsou různé. Klaustrofobii nebo arachnofobii zná zřejmě každý a jsou i poměrně rozšířené - i já mám ve svém okolí lidi, kteří jimi trpí. Rozličných fobií však existuje celá řada, přičemž některé z nich vypadají na první pohled i docela komicky (například triskaidekafobie - strach z čísla třináct, hypnofobie - strach ze spánku nebo fobofobie - strach z vlastního strachu), ovšem ti, kteří jimi trpí, si s nimi smích rozhodně neužijí, ba právě naopak. Takový je i můj případ, neboť již od narození trpím pyrofobií - strachem z ohně.

Zrádný výtah

10. února 2015 v 15:40 | LiPo |  Ostatní
Mé noční sny bývají bohaté a rozmanité. Bohaté proto, že pokud spím dostatečně dlouho, většinou se mi za jednu noc zdají i dva nebo tři sny (párkrát se mi dokonce poštěstilo i na čtyři); je ovšem fakt, že ne vždy si je všechny detailně pamatuji. Rozmanité proto, že se mi málokdy nějaký sen opakuje. Až na jeden, který se po určité odmlce nedávno opět ozval...

Čím jsou pro mne knihy

1. února 2015 v 21:28 | LiPo |  Úvahy a názory
Čtu. Nevím, jestli zrovna hodně nebo málo, ale každopádně rád. Zvlášť když jsem v té správné náladě, ve které si text nejlíp vychutnám. Dnes se ovšem nechystám mluvit o literatuře, nýbrž o knihách.
Nechť každý ten, kdo opováží se z tohoto blogu cokoli okopírovati, trpce zpytuje svědomí své, neb strašlivé útrapy jej neminou! Rovněž tak reklamy psáti zde zakázáno jest, pročež taková stvoření drzá, rozumem chudá, náležitý trest zajisté postihne!